Ik ben bang dat het geluid je wel eens kan tegenvallen in zo'n kleine ruimte.
Als ik
Floyd E. Toole vrij mag citeren; De geluidskwaliteit wordt voor een deel bepaald door de kamer (lage tonen) en een deel door kwaliteit van de speakers.
Bij grote kamers domineren de speakers, echter bij kleine kamers wordt een steeds grote gedeelte van de lage tonen bepaald door de kamer (zie ook bijlage).
Toole zegt ook dat mensen kleine volumesterktes in het laag snel opmerken, waardoor de geluidskwaliteit voor een derde door het laag wordt bepaald.
Vandaar dat ik over een subwoofer zit te 'zeuren'.
Het beste is gewoon naar Bert te luisteren, want ik heb mijn informatie ook alleen maar van youtube filmpjes en paar keer thuis meten.
Ik denk trouwens dat Bert met "rondom de speakers" het volgende bedoelt:
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bert stoltenborg
Wat mij betreft horen monitoren IN de wand, maar ik zet ze zelf als dat niet kan zo dicht mogelijk tegen de wand. Daar wordt je midlaag beter van.
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bert stoltenborg
Ik zou persoonlijk niet snel een monitor kopen met de poort aan de achterkant.
Het best is het om een monitor in een wand te bouwen; je hebt dan geen problemen met rare reflecties van de voorwand.
Het kan ook werken, zeker bij actieve monitoren die je kunt compenseren in het laag, om ze vrij op te stellen. Het ligt er maar aan wat je wilt.
|
Meer hier:
Akoestische behandeling kleine kamer